Ūdens līmenis Daugavā turpina pazemināties, bet tas joprojām ir augsts

Publicēts: 15.03.2017

Aizvadītajā diennaktī Daugavas augštecē posmā Zapadnaja Dvina - Suraža novērotas nelielas ūdens līmeņa svārstības, savukārt posmā Vitebska - Pļaviņas ūdens līmenis Daugavā pazeminājās par 2-73 cm. Ledus sastrēguma sakustēšanās ietekmē visstraujāk ūdens līmenis pazeminājās Daugavā pie Jēkabpils (par 73 cm), pie Zeļķiem tas pazeminājās par 31 cm, bet pie Pļaviņām par 52 cm. Pēdējo stundu laikā ūdens līmenis vidēji pazeminās par 4 cm.

Daugavas baseina upēs pārsvarā novērotas ūdens līmeņa svārstības. Gaujā pie Velēnas ūdens līmenis pazeminājās par 26 cm, savukārt posmā no Valmieras līdz Carnikavai tas paaugstinājās par 5-20 cm. Salacā un tās baseina upēs novērotas ūdens līmeņa svārstības. Arī Lielupē un tās baseina upēs ūdens līmeņa svārstības. Ventā un tās baseina upēs ūdens līmenis galvenokārt pazeminājās. Rietumu un dienvidrietumu vēju ietekmē ūdens līmenis paaugstinājās upju grīvu posmos.

Daugavā pie Vaikuļāniem, Aiviekstē pie Lubānas un Aiviekstes HES pārsniegts palieņu applūšanas līmenis. Pie Zeļķiem joprojām pārsniegts palienes applūšanas līmenis.

Daugavā Krievijas teritorijā pie Zapadnaja Dvinas joprojām ir ledus sega, bet pie Veļižas paliku piesalas. Baltkrievijas teritorijā Daugava posmā Suraža - Verhņedvinska ir brīva no ledus. Daugavā pie Piedrujas, kā arī posmā Daugavpils - Jēkabpils saglabājas paliku piesalas. Pie Zeļkiem novērota reta vižņu iešana un ledus krautņi upes krastos, bet pie Pļaviņām saglabājas ledus sastrēgums, pēcpusdienā jau bija novērota neliela ledus sastrēguma virzība uz priekšu.

Tuvākajās dienās gaidāms, ka Daugavā ūdens līmenis turpinās pakāpeniski pazemināties, tomēr sakustoties ledus sastrēgumam pie Pļaviņām, iespējamas straujas ūdens līmeņa svārstības posmā Jēkabpils - Pļaviņas. Gaidāms, ka ūdens līmenis paaugstināsies Vidzemes upēs, savukārt Kurzemes un Zemgales upēs svārstīsies.

  1. attēls Daugava pie Jēkabpils 2017. gada 15. martā