Aktīvs ciklons, šķērsojot Latviju, atnesa stipru puteni, tam atkāpjoties, pastiprināsies sals

Publicēts: 04.01.2017

Aizvadītajā naktī dziļš ciklons no Skandināvijas pietuvojās Latvijai no jūras puses, atnesot plašu nokrišņu zonu un stiprus vējus. Teritorijas lielākajā daļā izveidojās bieza sniega sega un dienas laikā tā turpinās augt.

Pašlaik ciklona centrs atrodas virs Lietuvas piekrastes (sk. 1. att.) un dienas gaitā tas turpinās virzīties uz dienvidaustrumiem; Latvijā laikapstākļus noteiks ciklona ziemeļu mala. Stipri austrumu puses vēji (brāzmās 15-18 m/s, Kurzemē līča piekrastē līdz pat 25 m/s) kopā ar sniegu izraisa sniegputeni, kas pasliktina redzamību un veido sniega sanesumus uz ceļiem.

1. att. Piezemes sinoptiskā karte plkst. 8:00 (Latvijas laiks = UTC + 2 st.)

Šonakt visvairāk sniega uzsniga centrālajos un rietumu rajonos (sk. 2. att.). Vičakos sniega sega palielinājās par 17 cm, Saldū par 15 cm un Ventspilī par 12 cm. Snigšanas laikā redzamība pasliktinājās līdz 1-4 km, bet brīžiem pat līdz 200-500 m.

2. att. Sniega segas biezums Latvijā plkst. 8:00 04.01.2017.

Šodien dienā un naktī uz ceturtdienu nokrišņu zona pakāpeniski atkāpsies uz dienvidaustrumiem, bet ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā sāksies auksto gaisa masu ieplūšana. Jau rīt no rīta valsts austrumu daļā gaisa temperatūra pazemināsies līdz -15...-20 grādiem, Kurzemes piekrastē tā nebūs zemāka par -8...-10 grādiem. Pastāv varbūtība ka nedēļas nogalē, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -25 grādiem. Prognozes liecina, ka sals Latvijā teritorijas lielākajā daļā saglabāsies visu nākamo nedēļu, tas pakāpeniski mazināsies, bet jūras piekrastē iespējams arī atkusnis.