Daugavas krastus Likteņdārzā nostiprinās jau šovasar

Likteņdārza amfiteātris. Autors - www.abfoto.lv

Noslēdzoties konkursam par Daugavas krastu nostiprināšanu Likteņdārzā, jau šosezon tiks sākti Daugavas krastu nostiprināšanas darbi. Šis būs pirmais valsts tiešais ieguldījums Likteņdārzā, kas par tautas saziedotajiem līdzekļiem top kā dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā.

Valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” izsludinātajā atklātajā iepirkuma konkursā par uzvarētāju atzīta un darbus 212 388 eiro apjomā veiks SIA „Jēkabpils PMK”.

Jau sākoties pirmajiem darbiem Likteņdārzā 2008. gadā, tā īstenotāji, respektējot Daugavas tuvumu vairākām projektā paredzētajām būvēm, ir meklējuši risinājumus un finanšu iespējas, lai novērstu krasta eroziju. Lēmums par Daugavas krastu nostiprināšanu par valsts līdzekļiem tika pieņemts šā gada aprīlī.

Daugavas krasta stiprināšana Likteņdārzā nepieciešama divās vietās - amfiteātra un laivu piestātnes ar skatu terasi zonā. Kā ziedojums Likteņdārzam tika izstrādāti divi bijušā koknesieša Jura Marnauzas, SIA “JMI Birojs” tehniskie projekti.

Līdz šim dažādu akciju, kā arī individuālo ziedojumu ietvaros Likteņdārzam kopumā saziedoti vairāk nekā 1,4 miljoni eiro, kas devis iespēju uzsākt un realizēt nozīmīgus darbus. Ikviens tiek aicināts piedalīties arī 9.augusta LTV1 ziedojumu akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!”.

Amfiteātra būvniecība sākta 2010. gadā. Tā finansēta no līdzekļiem, kas saņemti Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!” 2010., 2011. un 2013. gadā. Materiālu un finansiālu ieguldījumu tā tapšanā devušas tādas kompānijas kā AS „Latvijas valsts meži”, AS „A.C.B.”, SIA „Cemex”, SIA „Mark Invest Latvia”, SIA „Pļaviņu DM” un vairāk nekā 50 Latvijas pašvaldības.

Laivu piestātne ar skatu terasi. Autors – Māris Lapiņš

Laivu piestātne ar skatu terasi izbūvēta 2012. gadā. Arī šī būve tapusi, pateicoties 2012. gada LTV ziedojumu akcijā saziedotajiem līdzekļiem, kā arī Japānas fondam „Commemorative Organization for the Japan World Exposition (70)” un SIA „Fazer”. Projekta autori ir Didzis Jaunzems, Laura Laudere sadarbībā ar „Arhitektu biroju Jaunromāns un Ābele”. 2012. gadā būve ieguvusi Arhitektūras gada balvu. 

Likteņdārzs top kā mūsu kopīga dāvana Latvijai 100. dzimšanas dienā. Katrs ir aicināts piedalīties tā īstenošanā. Šo sestdien, 9. augustā, LTV 1 no pulksten 19.30 aicinām piedalīties sestajā ziedojumu akcijā „Top Latvijas Likteņdārzs!” un, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6381, ziedot 1.42 eiro (1 lats) Likteņdārza apmeklētāju autostāvvietas tapšanai.

 

Papildu informācija:

Rolands Ostrovskis,

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra

sabiedrisko attiecību konsultants

Tālrunis: 67289073, 28601605

E-pasts: rolands@tels.lv

Valsts SIA „LVĢMC” pārrauga vairākas svarīgas nozares, nodrošinot meteoroloģisko novērojumu veikšanu un analīzi, prognožu veidošanu, kā arī vada vides kvalitatīvos un kvantitatīvos novērojumus un analīzi, vides statistikas datu ievākšanu un analīzi, bīstamo atkritumu apsaimniekošanu, vides un radiācijas laboratoriju uzturēšanu un ģeoloģijas nozares vadību. LVĢMC sadarbības partneri ir Nacionālie Bruņotie spēki, lielākie valsts uzņēmumi (piemēram, „Latvijas valsts ceļi”, „Latvijas valsts meži”, „Latvijas Gaisa satiksme”, „Latvenergo” u.c.), enerģētikas, ceļu būves, mežsaimniecības, transporta un citu nozaru uzņēmumi, ko būtiski ietekmē vides, ģeoloģijas vai meteoroloģiskie apstākļi. Vairāk: www.lvgmc.lv