Stipra snigšana Latvijā 2012. gada 29.-30. novembrī

29. novembrī dienā un naktī uz 30. novembri ciklons no Dienvideiropas pakāpeniski virzījās uz ziemeļaustrumiem – tas sev līdzi nesa siltas gaisa masas, savukārt virs Ziemeļeiropas jau vairākas dienas atrodās mazkustīgs anticiklons, kas izveidojies ļoti aukstās gaisa masās. Saskaroties šīm divām ļoti atšķirīgajām gaisa masām veidojās plašas mākoņu un nokrišņu zonas, kas skāra arī Latvijas teritoriju, sadalot to divās daļās:

  • Latgalē laika apstākļus noteica siltās gaisa masas – gaisa temperatūra vakar dienā un šonakt pieturējās +4...+6 grādu robežās un lija lietus; aizvadītajā naktī vietām pat stiprs;
  • Savukārt Vidzemē, kur gaisa temperatūra, sākot no ziemeļu rajoniem, jau nedēļas vidū pazeminājās zem 0 grādu atzīmes, valdīja ziemas laika apstākļi – sniga sniegs, slapjš sniegs, putināja, pa laikam tika novērots pat lietus, kas veicināja gan intensīvu sniega segas veidošanos, gan arī slapja sniega noguluma un apledojuma veidošanos.

30. novembrī plkst. 8:00 visbiezākā sniega sega bija Alūksnē – 23 cm, Lubānā – 18 cm, bet Priekuļos – 14 cm. Valsts vidienē – Kalnciemā bija izveidojusies 10 cm bieza sniega sega, savukārt Kurzemē – Kolkā 7 cm, Liepājā 5 cm – bieza sniega sega.

Izmantojot materiālu, atsauce uz LVĢMC ir obligāta!