Iedzīvotāju laika apstākļu novērojumi

Šajā sadaļā iespēju robežās publicējam iedzīvotāju laika apstākļu novērojumus, ko viņi mums ir iesūtījuši uz e-pastu informacija@lvgmc.lv. Būsim priecīgi par operatīvu informāciju, kurai būs pievienoti dati par to, kāda laika parādība tika novērota, kad un kurā vietā Latvijā ir veikti šie novērojumi. Foto vai video būs lieliska ilustrācija un papildus informācija.

LVĢMC neatbild par datu kvalitāti un ticamību.

 

6.06.2014.g. - Ruļļa mākonis jeb Roll Cloud

Pērkona negaisa laikā negaisa mākoņi (parasti cumulonimbus jeb gubu-lietus mākonis) veido tik daudz un dažādas formas. Ļoti reti tiek novēroti arī ruļļa mākoņi jeb Roll Cloud. 4. jūnija vakarā tāds novērots Liepājas pusē, kad no dienvidiem tuvojās negaisa zona. 

Iesūtītā informācija

7.06.2013.g. - Lielgraudu krusa Rēzeknes novada Maltā

Latvijas teritorijas lielākā daļa šajā dienā vēl atradās ciklona siltajā sektorā - gaiss bija karsts, mitrs un nestabils. Pēc plkst. 12:00 virs intensīvi valsts centrālajos un rietumu rajonos sāka veidoties gubu lietus mākoņi, kas nesa pērkona lietusgāzes, vietām arī brāzmainu vēju un lielgraudu krusu.

Iesūtītā informācija

28.03.2013.g. - Halo - optiskas dabas parādība

Laika apstākļus Latvijā šajā dienā noteica anticiklons, bet no dienvidiem gar tā malu virzījās augsto mākoņu zona. Caur tiem spīdot saulei bija novērojama optiska dabas parādība - halo.

Iesūtītā informācija

24.-26.12.2012.g. - Laika apstākļu izmaiņas Ziemassvētkos

Gandrīz visu decembri Latvijā valdīja stabili ziemas laika apstākļi ar sniegu un salu, tomēr Ziemassvētkos mūsu reģionā ienāca atkusnis - vispirms pastiprinājās dienvidaustrumu puses vējš, sniga un putināja, tad, vējam iegriežoties no dienvidrietumiem, gaisa temperatūra paaugstinājās virs 0 grādu atzīmes.

Iesūtītā informācija

16.12.2012.g. - stiprs putenis

Virs Latvijas atradās pārejas zona starp ciklonu rietumos un anticiklonu austrumos, līdz ar to laiks bija vējains, un, teritoriju šķērsojot plašai nokrišņu zonai, daudzviet sniga un stipri putināja.

Iesūtītā informācija

29.-30.11.2012. - ziemas atkārtota ienākšana Latvijā novembra pēdējās dienās

Novembra pēdējās dienās Latvijā pakāpeniski atkal ienāk ziema - jau aizvadītajā diennaktī Latviju virzienā no dienvidrietumiem uz ziemeļaustrumiem šķērsoja nokrišņu zona, kas teritorijas lielākajā daļā nesa lietu, bet Latgales ziemeļos un Vidzemē arī sniegu. 29. novembrī no rīta plkst. 8:00 Skrīveru novērojumu stacijā fiksētas vien sniega segas pēdas, savukārt tālāk uz ziemeļiem un ziemeļaustrumiem aizvien biezāka sniega sega – Cēsu apkārtnē 3 cm, Salacgrīvā 2 cm, Ainažos 11 cm, bet Lubānā pat 13 cm. Gaisa temperatūra Vidzemē jau pazeminājās līdz -0....-2 grādiem, savukārt Kurzemē vēl pieturējās +2...+4 grādu robežās. Snigšana turpinās arī dienas laikā.

Laika apstākļu kontrasti saglabājās arī nākamajā diennaktī, kad Latgalē pierurējās pozitīvas gaisa temperatūras un lija, savukārt Vidzemē pastiprinājās sals, stipri sniga, pa laikam arī lija un izveidojās stiprs apledojums.

Iesūtītā informācija

10.11.2012. - Mārtiņdienas rīts Vidzemē

Pēc lietainās darba nedēļas, setdien - Mārtiņdienas rītā - lietus mākoņi no Latvijas bija atkāpušies, un atmosfēras spiediens paaugstinājās. Valsts austrumu rajonos debesis skaidrojās, un gaiss ievērojami atdzisa: Vidzemē un Latgalē termometra stabiņš noslīdēja līdz -3...-7 grādiem.

Iesūtītā informācija

7.11.2012. - Šorīt vietām Latvijā atkal ir novērots slapjš sniegs

Sniegs, kas Latvijā uzsniga oktobra beigās, novembra pirmajās dienās izkusa, jo Atlantijas cikloni uz mūsu reģionu nes ļoti siltas gaisa masas un bagātīgus nokrišņus - katru dienu līst, vietām pat stipri. Šorīt Vidzemē gaisa temperatūra ir pazeminājusies līdz +1 grādam, un lietus atkal pāriet slapjā sniegā.

Iesūtītā informācija

25.-27.10.2012. - Ziemas atnākšana Latvijā

25. oktobrī virs Latvijas izveidojās jauns ciklons (Veronika), kas strauji aktivizējās un virzījās uz ziemeļaustrumiem. Jau pēcpusdienā Kurzemes vidienē un Vidzemes ziemeļos tika novērots pirmais sniegs. Naktī uz 26. oktobri sniga teritorijas lielākajā daļā, pa laikam gan naktī, gan arī dienā redzamība nokrišņos pasliktinājās līdz 500-1000 m. Vidzemē sniegs bija pat stiprs, veidojās arī stiprs slapja sniega nogulums. Ziemeļrietumu vējš 26. oktobrī piekrastes rajonos brāzmās sasniedza 25-28 m/s. Naktī uz 27. oktobri ciklona centrs bija atkāpies līdz Baltās jūras reģionam, tomēr virs mūsu reģiona tā ietekme vēl aizvien bija jūtama, jo sevišķi Vidzemē, kuru šķērsoja gubu-lietus mākoni, kas veidojās virs siltās līča akvatorijas un nesa intensīvu snigšanu. Priekuļu novērojumu stacijā 27. oktobra rītā sniega segas biezums bija 35 cm.

Iesūtītā informācija