LVĢMC organizē unikālas EUMETSAT apmācības

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVģMC) šogad rīko gadskārtējās Eiropas Meteoroloģisko satelītu izmantošanas organizācijas (EUMETSAT) apmācības šīs organizācijas dalībvalstu vadošajiem meteorologiem. Apmācības tradicionāli ir sadalītas pa reģioniem un katru gadu notiek dažādās valstīs. Eiropas valstu meteorologi apmācībās LVĢMC telpās pulcējas 10., 11. un 12. februārī.

„Šogad atbildība par EUMETSAT apmācībām gulstas uz Latvijas vadošo meteoroloģisko dienestu – LVĢMC,” skaidro LVĢMC Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna, uzsverot, ka apmācību pamatmērķis ir veicināt EUMETSAT satelītdatu izmantošanu: „Mūsu uzdevums šajos kursos ir parādīt plašās satelītdatu pielietošanas iespējas un dalīties pieredzē ar kaimiņvalstu meteoroloģiskajiem dienestiem,” saka LVģMC prognožu daļas vadītājs. „Šīs mācības ir savā ziņā unikālas kursu formāta dēļ, jo pamatā būs tieši praktiskie darbi - reāls EUMETSAT informācijas pielietojums.”

Apmācībās piedalīsies 30 speciālistu un tiks pārstāvētas sešas valstis, bet apmācības vadīs trīs treneri – EUMETSAT eksperts Vesa Nietosvāra (Vessa Nietosvaara), Zanita Avotniece (LVĢMC) un Zviedrijas hidrometeoroloģijas institūta speciāliste Anna Erona (Anna Eronn).

Galvenais EUMETSAT uzdevums ir izveidot, uzturēt un izmantot Eiropas operatīvo meteoroloģisko satelītu sistēmas, kā arī klimata operatīva monitoringa sekmēšana un globālo klimata pārmaiņu atklāšana.

 

Papildu informācija:

Rolands Ostrovskis,

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra

sabiedrisko attiecību konsultants

Tālrunis: 67289073, 28601605

E-pasts: rolands@tels.lv 

 

Valsts SIA „LVĢMC” pārrauga vairākas svarīgas nozares, nodrošinot meteoroloģisko novērojumu veikšanu un analīzi, prognožu veidošanu, kā arī vada vides kvalitatīvos un kvantitatīvos novērojumus un analīzi, vides statistikas datu ievākšanu un analīzi, bīstamo atkritumu apsaimniekošanu, vides un radiācijas laboratoriju uzturēšanu un ģeoloģijas nozares vadību. LVĢMC sadarbības partneri ir Nacionālie Bruņotie spēki, lielākie valsts uzņēmumi (piemēram, „Latvijas valsts ceļi”, „Latvijas valsts meži”, „Latvijas Gaisa satiksme”, „Latvenergo” u.c.), enerģētikas, ceļu būves, mežsaimniecības, transporta un citu nozaru uzņēmumi, ko būtiski ietekmē vides, ģeoloģijas vai meteoroloģiskie apstākļi. Vairāk: www.lvgmc.lv