LVĢMC tiks izsludināts konkurss uz divām vakantajām valdes locekļu vietām

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC) tiek izsludināts konkurss uz divām nesen kā par vakantām kļuvušajām valdes locekļu vietām, informē LVĢMC sabiedrisko attiecību konsultants Rolands Ostrovskis. To rīko valsts SIA „LVĢMC” kapitāldaļu turētāja – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

LVĢMC valdes priekšsēdētāja Inita Stikute uzsver, ka divi iepriekšējie valdes locekļi – Ansis Grantiņš un Matīss Zakarītis – ir pieņēmuši citus darba piedāvājumus un savus amatus atstājuši: „Līdz ar šīm izmaiņām pašlaik valde strādā nepilnā sastāvā un kapitāldaļu turētāja – VARAM – lems par valdes papildināšanu.” Inita Stikute norāda, ka ir apmierināta ar līdzšinējo valdes locekļu darbu un arī gandarīta par kopējā darba laikā paveikto: „Man ir tikai labākās atsauksmes par  Grantiņa un Zakarīša kunga paveikto Centrā, tāpēc varu tikai izteikt tādu kā pozitīvo „skaudību” viņu jaunajiem darba devējiem,” saka LVĢMC vadītāja.

Par kārtību, kādā notiks jauno valdes locekļu meklēšana, stāsta LVĢMC kapitāldaļu turētājas VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola: „Esam izveidojuši konkursa komisiju un jau izsludinājuši konkursu, lai izvēlētos labākos kandidātus uz vakantajām divām valdes locekļu vietām. Arī mums nav bijušas pretenzijas pret līdzšinējo valdes locekļu darbu, un arī kopumā LVĢMC vadība savus pienākumus veic labi. Šobrīd, izvēloties jaunos valdes locekļus, ministrijai galvenais ir panākt, lai valdē atkal būtu profesionāli un atbildīgi cilvēki,” uzsver VARAM valsts sekretāra vietniece.

Nu jau bijušais LVĢMC valdes loceklis Ansis Grantiņš, kurš turpmāk pildīs Latvijas Universitātes ERAF projekta „Latvijas Universitātes institucionālās kapacitātes attīstība ” vadītāja amatu, pauž gandarījumu par paveikto LVĢMC valdes locekļa amatā: „Manuprāt, mums šos divus gadus bija lieliska komanda un arī izdarīts tika daudz.” Taujāts par iemesliem valdes locekļa amata atstāšanai, Ansis Grantiņš norāda: „Latvijas Universitātē esmu jau vadījis vairākus lielus un izaicinājumiem bagātus projektus, man ļoti patīk universitātē valdošā akadēmiskā gaisotne un ļoti priecājos atkal satikt iepriekšējos kolēģus. Esmu cilvēks, kam profesionālajā dzīvē patīk arvien jauni izaicinājumi – kad vienā darbā lietas tiek sakārtotas, mēģinu atrast jaunus izaicinājumus, jo uzskatu sevi par krīzes menedžeri. Šoreiz šādu izaicinājumu esmu atradis, iesaistoties jaunā zinātnisko institūciju konsolidācijas projektā, kurš ir ļoti nozīmīgs LU attīstībai un kurš arī man pašam ir jauna “neiespējamā misija”, tomēr esmu pārliecināts, ka projekts būs veiksmīgs un tā ietekme būs jūtama arī ilgtermiņā,” saka bijušais LVĢMC valdes loceklis.

Arī otrs bijušais LVĢMC valdes loceklis Matīss Zakarītis izsaka pateicību LVĢMC kolēģiem par kopīgo darbu: „Tas, nenoliedzami, bija ļoti interesants un nozīmīgs posms manā profesionālajā karjerā. Ir būtiski, ka uzņēmumā pulcējušies savas jomas un nozares profesionāļi, tādēļ, uzskatu, ka bija izveidojusies lieliska komanda – gan uzņēmuma vadībā, gan kolektīvā kopumā. Domāju, ka šobrīd par LVĢMC nākotni varu droši teikt – uzņēmums strādā un turklāt strādā labi, prognozējami un ar skaidru perspektīvu.” Arī Matīss Zakarītis ir pieņēmis darba piedāvājumu, tikai viņa profesionālā karjera turpināsies jau ārpus Latvijas.

 

Papildu informācija:

Rolands Ostrovskis,

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra

sabiedrisko attiecību konsultants

Tālrunis: 67289073, 28601605

E-pasts: rolands@tels.lv

 

Valsts SIA „LVĢMC” pārrauga vairākas svarīgas nozares, nodrošinot meteoroloģisko novērojumu veikšanu un analīzi, prognožu veidošanu, kā arī vada vides kvalitatīvos un kvantitatīvos novērojumus un analīzi, vides statistikas datu ievākšanu un analīzi, bīstamo atkritumu apsaimniekošanu, vides un radiācijas laboratoriju uzturēšanu un ģeoloģijas nozares vadību. LVĢMC sadarbības partneri ir Nacionālie Bruņotie spēki, lielākie valsts uzņēmumi (piemēram, „Latvijas Valsts ceļi”, „Latvijas valsts meži”, „Latvijas Gaisa satiksme”, „Latvenergo” u.c.), enerģētikas, ceļu būves, mežsaimniecības, transporta un citu nozaru uzņēmumi, ko būtiski ietekmē vides, ģeoloģijas vai meteoroloģiskie apstākļi. Vairāk: www.meteo.lv.