Meteorologi no 22 pasaules valstīm Rīgā spriež par kompetenču paaugstināšanu

Šonedēļ no 28. līdz 30. augustam Rīgā norisinājās 12. EUMETCAL seminārs, kas rīkots sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru (LVĢMC) un ar Pasaules Meteoroloģijas organizācijas (PMO) un Eiropas Meteoroloģisko satelītu izmantošanas organizācijas (EUMETSAT) atbalstu.

Seminārā piedalījās 40 meteoroloģijas un ar to saistīto disciplīnu treneri un apmācību vadītāji no 22 valstīm, liekot uzsvaru uz apmācības procesu vizualizēšanu, kā arī jaunu pieeju un risinājumu ieviešanu. Seminārā sprieda par aktīvās mācīšanās prasmju un profesionālo iemaņu attīstīšanu, kā arī apmainījās ar aktualitātēm un jaunumiem meteoroloģiskās apmācības jomā. Seminārs bija vērsts uz kompetenču paaugstināšanu, atbilstoši PMO prasībām apmācību organizēšanā un vadīšanā.

Seminārā piedalījās arī LVĢMC Prognožu un klimata daļas speciālists Andis Rembergs, kas vienlaikus ir arī EUMETCAL semināra Zinātniskās komitejas loceklis. Seminārā viņš dalījās LVĢMC pieredzē par to, kā apmācības un kompetences paaugstināšana tiek organizēta nelielā nacionālajā hidrometeoroloģiskajā dienestā, kas apmācību un kompetences paaugstināšanu risina ierobežotu resursu apstākļos.

EUMETCAL ir Eiropas Meteoroloģisko dienestu sadarbības organizācijas EIG EUMETNET projekts, kurā ir apvienojušās 28 dalībvalstis un trīs sadarbības valstis. Projekts saņem ļoti nozīmīgu atbalstu no EUMETSAT, un tam ir arī sadarbības līgumi ar citām nozares organizācijām.

EUMETCAL projekts nodrošina nacionālo meteoroloģisko dienestu u.c. iesaistīto organizāciju sadarbību un savstarpēju atbalstu meteoroloģiskā personāla apmācībā un kompetences paaugstināšanā, kas pārsvarā notiek virtuālā režīmā. EUMETCAL mūsdienās ir kļuvis par virtuālu Eiropas meteoroloģijas apmācību platformu.

 

LVĢMC apkopo un apstrādā vides datus, sniedzot objektīvu un droši ticamu informāciju par vidi sabiedrībai un valsts un pašvaldību institūcijām. LVĢMC nodrošina hidroloģisko un meteoroloģisko prognožu un brīdinājumu sagatavošanu, veic klimata pārmaiņu analīzi, īsteno vides monitoringu un nodrošina zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī realizē valsts politiku ģeoloģijas, hidroloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā.

 

Sīkā informācija pa tālr. 27337797